O nás

Moje fotka
Rodinné a komunitní centrum Kocourek z.s. Vytváříme veřejný prostor pro setkávání rodin s dětmi. Prostor, kde jsou děti vítány, mohou se rozvíjet po boku svých vrstevníků a učí se toleranci kolektivu. Pomáháme maminkám při překonávání sociální izolace. Poskytujeme společenství, solidaritu a otevřenost všem generacím. Umožňujeme rodičům vzájemně se společensky i neformálně stýkat, vzdělávat se a využívat vlastních schopností či znalostí. MC Kocourek je občanské sdružení, které funguje na principu rodinné svépomoci a dobrovolnické práci. Naši práci podporuje Pardubický kraj a město Březová nad Svitavou.

čtvrtek 1. února 2018

Rodinné a komunitní centrum Kocourek - Mgr. Romana Štoudková


O existenci rodinného a komunitního centra v našem městě jistě víte. Nebojte se přijít mezi nás. 
Pokud vám v první návštěvě brání stud, vezměte s sebou kamarádku. Nemusíte se však bát přijít ani sama. Dalším důvodem může být obava, že bychom si neměli co říct. To se jistě nestane – kde jsou děti, je vždy o čem mluvit. Pokud máte živější dítko a stresuje vás představa, jak by se v centru chovalo, ani tyto obavy nejsou na místě. Všechny děti jsou stejné a snad každý rodič již někdy zažil nějakou pernou chvilku, a právě proto může být setkávání se s dalšími rodiči a dětmi přínosem. Proč?
Vaše děti poznají nové místo, zpestří jim to den, budou se učit sociálním kontaktům, a to jak s jinými dětmi, tak s dospělými. Naučí se, že by se měly dělit o hračky, třeba pochytí i užitečné věci – například se naučí pracovat s materiály, které ještě neznají, budou se učit jemné motorice (vystřihování, malování vodovými barvami,…).
Vy se pak můžete těšit na malé odreagování z každodenního stereotypu, který na mateřské dovolené možná zažíváte, poznáte nové lidi a třeba si najdete i dobré kamarádky.
Kde nás najdete? V budově knihovny a informačního centra v prvním patře (sál). Pokud si nejste jisté kudy k nám, stačí zaklepat na knihovnu a tam vás rádi nasměrují. Scházíme se pravidelně každou středu dopoledne (od 9 do 11 hodin) a většinou i ve středu odpoledne (od 14:30 do 16:30 hodin). Sledujte i program, který je rozvěšený na vývěskách nebo na facebooku mateřského centra (Rodinné a komunitní centrum Kocourek, z.s.), někdy se objeví i akce navíc, mimo obvyklé středy.
P. S.: Článek je směřován hlavně maminkám, ale samozřejmě rády přivítáme i tatínky 
Těšíme se na vás!
Za RC Kocourek Mgr. Romana Štoudková

Žádné komentáře:

Okomentovat